Intencja Rycerstwa Niepokalanej na lipiec 2014

Abyśmy na wzór Chrystusa, który w Eucharystii staje się "małym", mogli dawać wzór ewangelicznego ubóstwa w miejscu i czasie, w którym żyjemy.

17 maja 2011

Zapraszajmy Jezusa do swojego życia

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

  Dzisiaj temat życia w przyjaźni z Jezusem. Pamięć o Nim każdego dnia jest nie tylko wyrazem naszej stałej łączności z Nim, ale sprawia Jego Sercu wiele radości a i naszym sercom przynosi pokój. Jesteśmy zabiegani, mamy sporo obowiązków i tym często tłumaczymy brak czasu dla naszego Zbawiciela, ale czy istotnie go nie mamy? Myślę, że mamy i jeśli się chce nie ma problemu z wygospodarowaniem każdego dnia kilku chwil, może kilkunastu minut dla Niego. Przecież nie trzeba wiele. Można w drodze z pracy, ze szkoły czy sklepu wejść na chwilę do kościoła i poświęcić trochę czasu na adorację co daje Sercu Jezusowemu wiele radości i może wyjednać nie jedną łaskę dla nas. Nie możemy kochani żyć jakby On nie istniał. Tyle czasu spędzamy przed telewizorem czy na spotkaniach towarzyskich. To wszystko złe nie jest, ale gdy w tym brakuje czasu dla Pana to już coś jest nie w porządku. Jeżeli mówimy, że wierzymy to okazujmy to Chrystusowi a On nam po stokroć odpłaci.
Nie możemy również zapominać, że w ten sposób dajemy świadectwo życia wiarą, życia w komunii z Bogiem. Dając przykład i świadectwo naszej więzi z Panem Jezusem sprawiamy również niewysłowioną radość Niepokalanemu Sercu Maryi. Ona również się cieszy gdy widzi u nas miłość do swojego Syna. Jeżeli mamy jakiś problem z relacją do Jezusa nie wahajmy się prosić Niepokalaną Matkę o pomoc a Ona na pewno jej nie odmówi i zaprowadzi do Pana Jezusa wypraszając potrzebne ku temu łaski.
Jest kochani możliwe iść przez życie z Jezusem trzeba jednak również woli i starań z naszej strony. Nie zapominajmy drodzy o tym, że nic nie ma ważniejszego w życiu dla chrześcijanina od stałej łączności z Jezusem i uzewnętrznianie tego przez świadectwo jakie dajemy przed innymi, przed całym światem. Dziś szczególnie człowiek potrzebuje żywej relacji z Chrystusem gdyż bez Niego łatwo zagubić się w życiu, łatwo zapomnieć o rzeczach najważniejszych. Życzę nam wszystkim z całego serca abyśmy jak najlepiej wypełniali swe zobowiązania, ale również abyśmy po prostu tak z serca kochali Jezusa pomimo swych słabości a w upadkach jeszcze ufniej kierowali myśli i serca ku Niemu.

Pokój i dobro!


Brak komentarzy:

Dołącz do maryjnie zakręconych :)

Nowości na Niepokalana.Tv